Baza firm i usług

Dentysta Toruń cennik - Esthetic Dental Clinic

Chirurgia twarzowo-szczękowa to dziedzina medycyny, która łączy ze sobą cząstki medycyny ogólnej, chirurgii stomatologicznej i plastycznej. Polega na leczeniu chorób jamy ustnej także zębów, tkanek miękkich, szczęki oraz twarzoczaszki. Na oddział chirurgii szczękowej przyjmują najtrudniejsze przypadki, takie jak uszkodzenia lub deformacja jamy ustnej. Dotyczy to też leczenia długotrwałych stanów zapalnych oraz usuwania zębów mądrości, redukcji wad zgryzu, czy aplikowania implantów.
Chirurg szczękowo-twarzowy, to nie jest lekarz dentysta. Mają podobny zakres pracy, ale to zupełnie odmienne dziedziny zabiegowe. Dział stomatologiczny zajmuje się naprawą jedynie w obrębie jamy ustnej. Natomiast chirurgia szczękowa zawiera w sobie leczenie w obrębie twarzowej części czaszki, a zatem jest bardziej rozległym pojęciem. Stomatolog endodonta, jaki podejmuje leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, za pomocą którego zabieg jest jak najbardziej dokładny. Dzięki użyciu mikroskopu lekarz endodonta może drobiazgowo ujrzeć zniszczoną przez bakterie zębową miazgę i zdecydować, jak dużą część zęba należy oczyścić.
W wypadku, gdy infekcja jest rozwinięta, powinno się zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. W przeciwnym razie ostatnim sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Pustkę po wyrwanym zębie trzeba jak najszybciej uzupełnić, żeby uniknąć kolejnych problemów jamy ustnej. To niestety oznacza nowe wydatki – przez potrzebę zakupu protezy lub wszczepienia implantu.
Zapraszamy do gabinetów w Toruniu
Gabinet Stomatologiczny Toruń Rubinkowo
ul Heleny Piskorskiej 15
87-100 Toruń
Gabinet Stomatologiczny Toruń Centrum
ul Szosa Chełmińska 16
87-100 Toruń

Szczegóły strony https://edclinic.pl: